Як вибрати ім'я для дитини на хрестини?

Як вибрати ім'я для дитини на хрестини?

Хрещення є одним із найважливіших православних таїнств, у ході якого відбувається «друге народження» людини. Вважається, що під час хрещення людина вмирає для життя гріховного і зрікається сатани, після чого народжується для життя духовного. Важливу роль процесі обряду відіграє нареченні імені. Виймаючи немовля з купелі, священнослужитель закликає світлі сили взяти під опіку нового християнина і називає його ім'я. Яким має бути це ім'я і хто його має дати, знають, на жаль, не всі.


Давня традиція вибору імені Дитини


Раніше було прийнято називати новонароджену дитину ім'ям того святого, іменини якого припадали на 8-й день за народженням немовляти. З іменем хлопчиків проблем, як правило, не виникало. А ось жіночих імен у святцях набагато менше, тому дівчаток або називали жіночим варіантом імені православного святого, або ж підбирали найпридатніше ім'я святої, іменини якої святкуються найближчими днями до дати народження малюка.

У наші дні стала поширеною традиція називати дітей іменами святих, незважаючи на церковний календар. Така практика не забороняється, хоч трохи відрізняється від канонічної традиції.


Як вибрати друге - церковне ім'я при хрещенні


Коли дитину записують у свідоцтві про народження якимось екзотичним ім'ям, при хрещенні немовля знаходить ще одне – православне ім'я. Православне ім'я може бути співзвучним із мирським або воно має бути обране за церковним календарем, виходячи з іменин у день народження дитини. Наприклад, Івана хрестять як Іоанна, Дениса як Діонісія, Світлану як Фотінья і таке інше.
Однак, якщо дитину назвали православним ім'ям і такий святий є у святцях, давати при хрещенні ще одне «святіше» на думку батьків ім'я немає необхідності.


Щоб уникнути зурочення


Деякі забобонні мами та татусі стверджують, що у дитини має бути обов'язково два імені: одне – мирське (його знають усі), а друге – православне (ретельно ховається та використовується лише під час церковних таїнств та обрядів). Це нібито дозволяє уникнути пристріту, тому що всілякі відьми та чаклуни можуть навести порчу, зурочити тільки знаючи ім'я, що дано при хрещенні. Є й інша версія – два імені дозволять мати дві лінії долі і життя буде довшим, щасливішим. Але нічого спільного з православною традицією хрещення подібні язичницькі забобони не мають. акий святий є святцями, давати при хрещенні ще одне «святіше» на думку батьків ім'я немає необхідності.